Blog > Komentarze do wpisu
Szelmostwa Łukasza Gajdzisa.

 

Będziecie myśleli że żartuję. Ale tytułowy Lis Witalis ukazany został jako nikt inny, ale Michael Jackson, a raczej włoski zboczeniaszek przebrany jakby za Michaela Jacksona na Dzień Wagarowicza.  Zaś na przykład Niedźwiedzie, u Brzechwy niedźwiedzie, jako ruska mafia (kufajki, gumofilce, kije bejsbolowe + akcent Janeczki z Klanu). Czy to interpretacja jeszcze brawurowa, czy już po prostu bardzo mało rozsądna?? Niech myśli kto nie ma o czym innym myśleć; nie ma to znaczenia. Bo "Szelmostwa" są tu i tak tylko bladym pretekstem do pokazu tańca Super Extra Turbo Dance Studio przy AWF, wpisującego się w ogólnonarodową fascynację fiksami w powietrzu i zakładaniem nóg za uszy. Moja córka popiskiwała z radości i ukradkiem usiłowała też zakładać to i to na tamto, cóż, jutro za karę, że jej się podobało, będzie ćwiczyć 48 godzin  "Figielki" Bizantoninioniego  na klarnecie, sprawdźcie sobie lepiej w encyklopedii kto to był.

Wracając do "Szelmostw", to rozumiem że atrakcyjność widowiska jest ważna, ale przecież nie prowadzę dziecka do teatru, żeby oglądało w nim telewizję; poza tym atrakcyjność atrakcyjnością, ale dlaczego od razu cytaty muzyczne z radia eska, aluzje tej samej klasy i  lubieżne mruganie oczkiem w najgorszym guście, sponsorowane przez klej Atlas, Morliny i Drzwiopol Prabuty, sprzedawać ludziom jako teatr? Jeśli będę prowadzić kiedyś bloga na  Augustowskim Przeglądzie Widowisk Dla Ludności, to chętnie się do tego odniosę, ale nazwa "teatr" to w tym przypadku nadużycie.

Wczoraj miałam iść na "Dynastię", ale zadzwoniono do mnie, żebym nie zbliżała się nawet do teatru, kiedy jest grana, bo doznam załamania, ale czy to prawda, czy ta osoba tak kłamała, żebym nie zobaczyła najlepszego przedstawienia na festiwalu i nie przeżyła olśnienia życia??

poniedziałek, 11 kwietnia 2011, dorota_maslowska

Polecane wpisy

Komentarze
strwerter
2011/04/11 19:00:02
Dynastia-ta osoba nie okłamała pani.
-
2011/04/12 20:34:48
pani doroto! napisze pani jakąś książkę? może być nawet o rebecce black. prosze...